Nábytok z plastu

Plastový nábytok má väčšina ľudí zaužívaný ako lacné záhradné stoličky, ktoré sa po jednej sezóne používania začnú ničiť. Samozrejme, aj dnes možno kúpiť lacný a nekvalitný plastový nábytok, no ponuka v obchodoch je oveľa širšia.

Zákazníci ocenia najmä jeho bezúdržbovosť. Je odolný voči vode a preto ho stačí utrieť handrou, v horších prípadoch vystriekať záhradnou hadicou. Plast je tiež veľmi dostupný a za posledné dve desaťročia nastal v plastoch asi najväčší pokrok s výnimkou polovodičov v ich použití, výrobe a spracovaní. Alternatívou k plastovému nábytku môže byť nábytok z umelého ratanu, ktorý má rovnaké vlastnosti, no je uprednostňovaný kvôli svojmu prirodzenému vzhľadu.

Plastové lehátka, stoly a stoličky sú bežnou súčasťou moderných domov a bytov, ako aj záhrad. Keďže sa plast ľahko spracúva a je dostatkový materiál, na výber je celá škála dizajnov a prevedení plastového nábytku pre akékoľvek použitie. Najčastejšie ho nájdete v luxusných záhradách a obývačkách a kuchyniach ako dizajnový, ale aj praktický doplnok. Farby a vzory sú na rozdiel od dreveného nábytku prakticky neobmedzené.

Prečítajte si aj o:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *